Coinfirm i toruńskie spotkanie ze studentami

Coinfirm i toruńskie spotkanie ze studentami

W dniu 17 kwietnia 2018 roku odbyło się pierwsze spotkanie pod hasłem: „Kryptowaluty i technologia blockchain”, zorganizowane przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Wydarzenie było poświęcone wykorzystaniu technologii blockchain w ekonomii. Spotkanie dało toruńskim studentom możliwość poznania zasad jej działania, potencjału i możliwości zastosowań.

Zaproszeni prelegenci, poruszający kwestie związane z technologią Blockchain, wskazywali jej potencjał i uniwersalność. Może ona bowiem być zastosowana w niemal każdej branży.  

Jednym z założeń spotkania było przekazanie i pogłębienie wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej świata kryptowalut, opierającego się właśnie na technologii Blockchain.

W trakcie spotkania dr Anna Iwona Piotrowska, autorka książki „Bitcoin - płatnicze i inwestycyjne zastosowania kryptowaluty” przedstawiła etapy rozwoju tej jednostki płatniczej. Studenci mogli również zapoznać się z pojęciem „tokenizacji”, która określana jest mianem ziemi obiecanej bankowości opartej o blockchain. W trakcie spotkania poruszono także kwestię funkcjonowania walut cyfrowych w systemie prawa polskiego.

O tym, czym jest blockchain i o praktycznych zastosowaniach tej technologii mówił jeden z współzałożycieli firmy Coinfirm,- Jakub Fiołek, posiadający ogromne doświadczenie w tworzeniu systemów bezpieczeństwa wokół Blockchain. Od ponad 8 lat związany z walutami cyfrowymi ich analizą. Coinfirm jest międzynarodową firmą technologiczną o zasięgu globalnym, tworząca oprogramowania RegTech, wykorzystująca blockchain w obszarze Compliance i AML na całym świecie. W związku z tym, że firma niedawno otworzyła kolejną siedzibę w Toruniu i tu właśnie poszukuje około 50 specjalistów IT.  Spotkanie było także okazją do przybliżenia profilu firmy i formą zachęcenia do udziału w trwającej rekrutacji.

Rozwijamy się na zupełnie nowym kierunku, który znacznie zmodyfikuje współczesne myślenie o ekonomii. Jest to już dostrzegalne na rynku. Jako Coinfirm staramy się promować samą ideę blockchain, dostrzegając w niej ogromny potencjał, stąd też nasza obecność na tego typu wydarzeniach. Chcemy wykorzystać każdą okazję do spotkania się ze studentami, którzy są zainteresowani światem tej technologii.

Wojciech Szczepanek, szef toruńskiego biura Coinfirm

Utrzymanie pozycji lidera wymaga od nas innowacyjnego podejścia i stałego rozwoju w zakresie flagowego produktu – Trudatum, oraz usług doradczych i analitycznych w środowisku blockchain. Katalizatorem naszej skuteczności jest zespół, dlatego nie tylko realizujemy się w obszarze biznesowym, ale również współpracujemy ze światem nauki oraz inwestujemy w rozwój młodych talentów. Pozostajemy zaangażowani w dialog z uczelnią i liczymy na rozwój współpracy i możliwość zatrudnienia wielu utalentowanych studentów.

Robert Ciurkot, COO Coinfirm

Na zakończenie spotkania odbył się panel dyskusyjny, w którym starano się odpowiedzieć na wszystkie pytania studentów, tak aby przekazać maksimum wiedzy na temat technologii Blockchain.
* ** COINFIRM
Coinfirm zaliczany do najbardziej wpływowych firm blockchain i regtech, służy jako podstawa bezpiecznego przyjęcia i użycia blockchain. Platforma AML i Compliance firmy Coinfirm korzysta z zastrzeżonych algorytmów oraz analizy dużych zbiorów danych, aby zapewnić łatwo dostępne i czytelne raporty, które zwiększają wydajność, obniżają koszty i zapewniają zgodność z istniejącymi wymaganiami. Cały proces odbywa się niemal automatycznie.
Powiązane artykuły
Coinfirm will grow together with Tech Nation Fintech

Coinfirm, as one of the most promising British start-ups, was found among the participants of the Fintech Tech Nation program. The finalists of the program for the next five months will take part in sessions conducted by the most experienced specialists from the Fintech sector and develop a network of business contacts.
AMLT: High Risk Addresses of the Month.

In this series we will highlight a few addresses that over the previous month have acquired large amounts of cryptocurrency through nefarious actions such as ransomware, scams, hacks and other types of fraud. By making these addresses publicly known and further integrating the Coinfirm AML Platform and AMLT Network, we can help make the cryptocurrency economy safer, more transparent, and grow.
Coinfirm, Africa Blockchain Lab and KAD ICT Hub to launch the cryptocurrency anti fraud system AMLT in the heart of Africa

At this point almost all of us have received the Nigerian Prince email, Africa stands as a hub for online and digital fraud that is not only seriously affecting the regional economy but the security of global markets as a whole. Recent cases such as bitcoin scam South Af
Coinfirm partners with Dell EMC on Trudatum delivery as part of the blockchain based durable medium offering

Coinfirm, the British-Polish RegTech firm, the creator of the durable medium solution Trudatum used by companies such as the largest CE bank PKO BP, has started to work together with Dell EMC
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.